Skip to content

O firmie

FOLPAK Baranowski Sp. z o.o.

FOLPAK Baranowski powstała w 1987 roku. Na przestrzeni wielu lat sukcesywnie zgromadziliśmy niezbędne doświadczenie oraz zainwestowaliśmy w nowoczesne linie produkcyjne. Podjęcie tych kroków przyczyniło się do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa. Obecnie jesteśmy jednym z czołowych dostawców folii i opakowań w Polsce oraz za granicą. Współpracujemy z wieloma klientami, a nasze produkty trafiają aż do 60 krajów na całym świecie.
Misją firmy FOLPAK Baranowski jest

Profesjonalna obsługa oraz budowanie długoletnich relacji z klientami.

Udzielanie rzetelnych informacji o naszych produktach.

Elastyczne podejście i spełnianie oczekiwań klientów.

Wprowadzanie najlepszych rozwiązań w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Dbamy o to, aby nasi pracownicy brali udział w szkoleniach oraz mogli doskonalić swoje kompetencje w zakresie obsługi klienta, wiedzy na temat oferowanych produktów foliowych oraz dostosowania firmy do zmieniających się norm i przepisów. Co roku, (od 2011 r.), FOLPAK otrzymuje pozytywną ocenę w ramach certyfikatu ISO 9001:2015.
Na tle konkurencji wyróżniamy się jakością produktów oraz różnorodnością asortymentu. Firma FOLPAK zatrudnia blisko 250 osób i wykorzystuje kilkadziesiąt maszyn do produkcji wysokiej jakości folii stretch, zarówno ręcznych, jak i maszynowych. Dysponujemy również foliami rozdmuchowymi, termokurczliwymi, foliami do laminacji, foliami typu stretch hood oraz dla przemysłu spożywczego, a także opakowaniami typu worki, arkusze, kaptury do zabezpieczania palet. Współpraca z rolnikami pozwoliła natomiast na rozszerzenie katalogu produktów o folię AGROSTRETCH. Szeroką ofertę wzbogaca także zautomatyzowana drukarnia fleksograficzna, która daje możliwość wykonywania wielkoformatowego druku zdjęciowego.
Jako producent foliowych opakowań do żywności jesteśmy zobowiązani do zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa pakowanych produktów, dlatego aktualnie pracujemy nad wdrożeniem międzynarodowego systemu BRC.
Zarząd
W obecny skład zarządu wchodzą 2 osoby będące założycielami firmy. Andrzej Baranowski pełniący funkcję Prezesa oraz Teresa Baranowska sprawująca rolę Wiceprezesa. Właściciele FOLPAK dbają o rozwój przedsiębiorstwa i jego pracowników.
Andrzej Baranowski
Prezes
Teresa Baranowska
Wiceprezes
Historia firmy
FOLPAK Baranowski Sp. z o.o. jest polską firmą rodzinną założoną przez Teresę i Andrzeja Baranowskich w 1987 roku. Firma powstała w trudnym dla przedsiębiorstw czasie, kiedy to prywatna działalność dopiero zaczynała funkcjonować w polskiej gospodarce. Prywatni przedsiębiorcy mierzyli się wtedy z wieloma przeciwnościami, m.in. z utrudnionym zakupem surowców i materiałów do produkcji.
W pierwszych latach działalności zajęliśmy się zgrzewaniem torebek foliowych na bazie materiałów LDPE oraz PP. Firma FOLPAK miała wtedy charakter manufaktury, w której nie było jeszcze zaawansowanych rozwiązań technologicznych.
Rok 2001 był przełomowy w historii firmy FOLPAK Baranowski z uwagi na zakup kolejnej hali produkcyjnej. Obszar przeznaczony na działalność produkcyjną zwiększył się o ponad 2 000m2. Od tego momentu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój firmy w zakresie inwestycji w nowe technologie.
W 1998 roku zdecydowaliśmy się na zakup pierwszej linii do produkcji folii typu stretch. Była to wytłaczarka jednowarstwowa o małej mocy przerobowej, ale produkująca folię o bardzo wysokiej jakości.
Produkty FOLPAK Baranowski łączą w sobie nowoczesne materiały z unikalnymi strukturami recepturowymi. Dzięki ciągłemu rozwojowi oraz technologicznie zaawansowanym liniom produkcyjnym wytwarzamy folie o wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Wieloletnie doświadczenie w branży przetwórczej oraz inwestowanie w nowoczesne linie do produkcji folii przyczyniły się do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa.

W ciągu kilkudziesięciu lat FOLPAK ugruntował swoją pozycję na rynku i obecnie cieszy się uznaniem wśród klientów oraz dostawców na rynku polskim, a także europejskim czy nawet światowym.

Ochrona środowiska - recykling

Firma FOLPAK Baranowski przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska.

Produkowane przez nas opakowania są w pełni przetwarzane, a dzięki recyklingowi 100% naszych wyrobów staje się surowcem zdatnym do wytworzenia nowego produktu.

Posiadamy również linie do recyklingu odpadów, co umożliwia nam wytwarzanie nowych wyrobów z recyklingu, takich jak worki przemysłowe czy worki na odpady. Woda wykorzystywana w procesie produkcji jest poddawana oczyszczaniu i powraca w obiegu zamkniętym do ponownego użycia, a ciepło wytwarzane przez linie produkcyjne jest odzyskiwane i wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń biurowych i socjalnych.

Dodatkowo 99% floty transportowej firmy składa się z aut objętych normą spalania spalin EURO 6. Wszystkie te działania pozwalają nam na produkcję ekologicznych opakowań i minimalizację wpływu na środowisko naturalne.

Certyfikaty ISO
Innym ważnym aspektem z punktu widzenia planowanej działalności firmy i realizacji niniejszej inwestycji jest wiedza i doświadczenie osób odpowiedzialnych za rozwój firmy i wdrażanie nowych produktów. W celu realizacji przedmiotowej inwestycji powołany został doświadczony zespół zadaniowy, który koordynuje działania i wysiłki większej grupy osób.

Nagrody i certyfikaty

Innym ważnym aspektem z punktu widzenia planowanej działalności firmy i realizacji niniejszej inwestycji jest wiedza i doświadczenie osób odpowiedzialnych za rozwój firmy i wdrażanie nowych produktów. W celu realizacji przedmiotowej inwestycji powołany został doświadczony zespół zadaniowy, który koordynuje działania i wysiłki większej grupy osób.

Certyfikacja BRC

Data uzyskania: 2023

Wydany przez: DNV

ISO PN- EN ISO 9001:2015-10

Data uzyskania: 2023

Wydany przez: ISOCERT sp. z o.o.

BRCGS Global Standard Packaging Materials Issue 6

Data uzyskania: 2023

Wydany przez: DNV